Leczenie boreliozy PajęcznoTerapia boreliozy Pajęczno

W naszym gabinecie specjalizujemy się w leczeniu boreliozy oraz koinfekcji. Do terapii używamy generatora plazmowego RPZ15, a do zdiagnozowania obciążających nasz organizm przez bakterie wirusów i grzybów używamy precyzyjnego skanera szwajcarskiej firmy TB- Electronics o nazwie F-Scan 4.

Na krętki borelii, które potrafią się głęboko zakamuflować w organizmie – jak to ma miejsce w przypadku neuroboreliozy czy boreliozy przewlekłej – oddziałujemy falą plazmatyczną o prawidłowo dobranej częstotliwości i odpowiednim czasie oddziaływania. Komórki boreliozy naruszone poprzez falę plazmatyczną o dobranej częstotliwości ulegają uszkodzeniu, polaryzacji. Neurotoksyny, które w skutek uszkodzenia komórek borelii dostały się do organizmu mogą spowodować Herxa. Jest to pozytywny sygnał, ponieważ wtedy mamy jasną informację, że duża ilość borelii została uszkodzona. Przy Herxie wskazane jest spożywanie dużej ilości płynów, a także dużo aktywności fizycznej – np. basen, spacery lub sauna.

Pomimo tego, że korzystanie z naszych urządzeń jest z zasady bezpieczne, istnieją jednak pewne ograniczenia w ich stosowaniu. Z wszelkich urządzeń nie powinny korzystać osoby, które:
– mają wszczepione jakiekolwiek urządzenia elektromagnetyczne
– przeszły transplantację serca
– są chore na serce
– mają metalowe implanty
– posiadają tętniaki
– kobiety w ciąży


leczenie boreliozy pajęczno - herb pajęcznaPodczas żerowania kleszcza w skórze nie wolno: podgrzewać ani go podpalać , ugniatać, rozcierać, smarować tłuszczem, kremami czy maściami, gdyż wszystkie te zabiegi zwiększają możliwość przekazania patogenów z ciała kleszcza do skóry. Na rynku są już dostępne aparaty do wyciągania kleszczy, przypominające strzykawkę, wytwarzające podciśnienie. Skórę po usunięciu kleszcza zawsze należy zdezynfekować, np. alkoholem a miejsce ukłucia obserwujemy przez 4 tygodnie. Jakiekolwiek wystąpienie zmian skórnych innych niż grudkowy odczyn zapalny lub infekcji grypopodobnej w tym czasie sugeruje chorobę odkleszczową. W takiej sytuacji należy niezwłocznie przeprowadzić badania w kierunku chorób odkleszczowych. Wykrywanie boreliozy i leczenie boreliozy jest bardzo trudnym procesem, a wydłużający się czas infekcji działa tylko na niekorzyść naszego zdrowia.


LECZENIE BORELIOZY PAJĘCZNO

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 513 240 212


Nie zapominajmy kleszcze to wektory wielu chorób o etiologii:

  • wirusowej
  • bakteryjnej
  • pierwotniakowej

Z roku na rok patogeny przenoszone przez kleszcze są odpowiedzialne za ponad 100 000 zachorowań wśród ludzi na świecie. Znane jest przynajmniej 38 gatunków wirusów przenoszonych przez kleszcze. Potencjalna lista drobnoustrojów wykrywanych w kleszczach lub/i będących czynnikami etiologicznymi chorób człowieka stale jest otwarta i w zastraszającym tempie rośnie.

leczenie boreliozy - kleszczKrętki wnikają do skóry gospodarza i maja zdolność rozsiewania się po całym organizmie żywiciela, potrafiąc nawet przeczekać niesprzyjające środowisko, jakby w stanie uśpienia. Proces ten ułatwia wiązanie plazminogenu i jego aktywatorów na powierzchni bakterii. Krętki mogą przylegać do różnych cząstek receptorowych, jak integryny, glikoproteiny i proteoglikany komórek gospodarza i macierzy pozakomórkowej. Wykrywanie boreliozy i leczenie boreliozy potwierdzają istnienie białek wiążących się z fibronektyną, integrynami i glikozaminoglikanami, co umożliwia idealne maskowanie się tej choroby. Dzięki możliwości stosowania tak nowoczesnych urządzeń jak Skaner F-Scan czy zabiegi generatorem plazmowym mamy możliwość rozbicia błon komórkowych i zdemaskowanie tychże krętków. Obok tych osiągnięć technologicznych ludzkości nasz codzienny ratunek to Apiterapia, wspierająca cały układ immunologiczny i ziołolecznictwo.

W pierwszej kolejności należy uwolnić organizm od pasożytów, gdyż one same w sobie stanowią schronienie dla wielu patogenów. W innym przypadku może dojść do przerostu bakterii i wirusów, które rozwijają się z powodu wydzielanych przez pasożyty substancji hamujących odporność. Często rywalizujące ze sobą pasożyty o nasze składniki odżywcze, mogą pozbawiać nasz organizm ze składników odżywczych ważnych dla utrzymania równowagi funkcjonalnej. W takiej sytuacji zaczynają pojawiać się niedobory witamin z grupy B, co utrudniać będzie nam dla zachowania prawidłowości reakcji na stres, wytwarzanie hormonów czy wytwarzanie energii. Pojawiają się reakcje łańcuchowe niedoborów systemowych, które decydująco wpływają na równowagę kwasowo / zasadową organizmu. Utrzymanie właściwej równowagi pH w organizmie jest bardzo istotne, ze względu na możliwości rozwoju drożdży i innych drobnoustrojów w kwaśnym środowisku.