Borelioza diagnostyka i leczenie

Choroba ta często pozostaje nierozpoznana, gdyż większość ukąszeń nie wywołuje żadnych skutków, nawet jeśli kleszcz był zarażony krętkiem. Zwykle to rumień wędrujący jest uznawany za najważniejszą oznakę zarażenia. W przeciągu dziesięciu dni od zakażenia krętki mogą przeniknąć do całego organizmu: oczy, wątroba, śledziona, stawy, pęcherz moczowy czy naczynia włosowatych i przekraczają barierę krew-mózg. Krętki należą do najbardziej inteligentnych form patogenicznych, jeśli otoczenie im nie sprzyja potrafią przetrwać dłuższy okres w stanie spoczynku bez jakiejkolwiek aktywności. W przypadku borelii cykl rozmnażania następuje w rytmie księżycowym co 28 dni, dlatego trzeba byłoby zażywać antybiotyk codziennie nawet przez półtora roku. Ponadto posiadają zdolność bardzo szybkiego wydalania toksyn antybiotykowych ze swych organizmów. Dokładnie są przystosowane do warunków swoich żywicieli mogąc przetrwać w temperaturach do -5° żyjąc w Oceanie Arktycznym i zarażając tam żyjące ssaki morskie. Ich jedynym słabym punktem jest temperatura powyżej 42 stopni Celsjusza, stąd też często korzysta się z sauny podczas seansów terapeutycznych.

Jest wiele medycznych metod potwierdzających zarażenie, ale każda z nich poddawana jest wątpliwości. Z badania surowicy, na przykład testy ELISA czy Western Blot, określa się przeciwciała IgM, które z kolei rozwijają się dopiero w trzecim tygodniu po ukąszeniu kleszcza, a maksymalną wartość osiągają między czwartym a szóstym tygodniem, gdzie później zanikają. Jeśli więc test zostanie wykonany zbyt wcześnie, wynik jest przeważnie ujemny, mimo że organizm został zaatakowany a zastosowanie antybiotyków może wpłynąć na brak immunologicznej odpowiedzi organizmu przeciwciał. Błędne odczyty dodatnie mogą wystąpić również przy schorzeniach autoimmunologicznych, infekcjach bakteryjnych i niektórych infekcjach wirusowych, takich jak opryszczka czy zakażenie wirusem Epsteina-Barra.
Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego jest równie nieścisłe polegające na wkłuciu igły do punkcji w kręgosłup – nie tylko daje 30 procent błędnych wyników, ale także jest bolesne i ryzykowne. Test łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) wykrywa sekwencje genetyczne, drobne strzępki DNA krętka we krwi, skórze, moczu lub płynie stawowym i pomnaża je wiele milionów razy. Ponieważ uzyskanie miarodajnych wyników badań nastręcza tyle trudności, nikt nie wie dokładnie, ile jest przypadków zakażeń boreliozą.

Borelioza diagnostyka Kłobuck

Bardzo dobrze są nam znane zagadnienia z dziedziny Boreliozy, gdyż i my na co dzień się z nią zmagamy. Mamy możliwość przeprowadzenia kilkuminutowych testów wykrywających różnorodne dysfunkcje organizmu, a także wzmocnić funkcję samoleczenia organizmu właśnie wykorzystując biorezonans poprzez zabiegi generatorem plazmowym, a także skaner F-Scan4.
Ponadto naszym rodzinnym zainteresowaniem jest miłość do przyrody i prowadzenie dużej pasieki pszczelej, stąd też i apiterapia jest u nas na pierwszym miejscu wśród metod terapii różnych dolegliwości i schorzeń – więcej o tym znajdziecie na stronie: www.api-inhalacje.pl.
Testowanie biorezonansowe pozwala wykryć obciążenia często na wiele lat przed pojawieniem się pierwszych symptomów chorób. Wykorzystanie najnowocześniejszego urządzenia skaner F-Scan 4 szwajcarskiej firmy umożliwia na bardzo czułą bezinwazyjną i szybką diagnostykę obciążeń organizmu.
Borelioza diagnostyka – przyjmujemy tylko na umówione wizyty indywidualnie w trosce o zapewnienie komfortu i dobrego samopoczucia na najwyższym poziomie.
Możemy określić częstotliwości zaburzeń związanych z patologicznymi drobnoustrojami i pasożytami w konkretnym organizmie, które wykorzystane są celem wzmocnienia sił życiodajnych organizmu i wyeliminowania większości dysfunkcji organizmu. Tylko przez test biorezonansowy da się określić częstotliwości potrzebne do poprawy zdrowotnej organizmu, do zlikwidowania, infekcji lub agresji pasożytów, które w danej chwili występują w konkretnym organizmie. Zabiegi generatorem plazmowym w połączeniu z oddziaływaniem urządzenia Skaner F-Scan dają szersze pole możliwości do pokonania boreliozy.

Borelioza leczenie Kłobuck

Obok wspomagania procesu leczenia boreliozy istnieje możliwości oddziaływanie na proces zdrowienia ze względu na różnorodne obciążenia:

  • antypasożytniczego,
  • antypierwotniakowego,
  • przeciwgrzybicznego,
  • antybakteryjnego,
  • przeciwkleszczowego,
  • antywirusowego itp.

 

Borelioza leczenie Kłobuck – przyjazny gabinet przy ul. Orzeszkowej zapewniający ciepłą i miłą atmosferę stworzony na miarę naszych czasów, gdzie z dnia na dzień wzrasta świadomość naszego społeczeństwa w poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań.